Oct 19, 2013

Treneri Partizana - Mirko Damjanović (1937-2010)

  Nekadašnji trener Partizana, Mirko Damjanović, rođen je 1937. godine u Bugojnu. Tokom šezdesetih godina prošlog veka, Mirko Damjanović je radio u omladinskoj školi Partizana, a u novembru 1973. godine postao je trener prvog tima Partizana, nasledivši na tom mestu Velibora Vasovića. Godinu dana je bio trener Partizana, a u novembru 1974, posle slabijeg starta u prvenstvu, napustio je klupu "crno-belih".

  Osim Partizana, Damjanović je vodio i vojnu reprezentaciju Zambije, beogradske klubove Rad i Sinđelić, Leotar iz Trebinja, Goliju iz Ivanjice i Smederevo, a trenersku karijeru je završio u Takovu iz Gornjeg Milanovca. Mirko Damjanović je preminuo u Beogradu, 26. decembra 2010. u 73. godini života.
 



No comments: